مقالات

چمن مصنوعی ویلا

چمن مصنوعی برای ویلا

چمن مصنوعی از زمان ظهورش تا به حال توانسته است تغییرات شگرفی را در زیباسازی محیط به وجود بیاورد. این چمن با تداعی حس طبیعت در محیط به آرامش روحی و جسمی افراد کمک می‌کند. در ابتدا، چمن مصنوعی تنها برای پوشش سطوحی مانند سطوح ورزشگاه‌ها و حیاط مدارس مورد استفاده قرار می‌گرفت. اما با مشخص شدن مزایای منحصر به فرد این محصول استفاده از آن در بسیاری از فضاها مانند تراس و حیاط خانه‌ها، روف گاردن، سطوح نمایشگاه‌ها و ویترین مغازه‌ها نیز مرسوم گردید. در این مقاله قصد داریم به معرفی چمن مصنوعی ویلا بپردازیم. در پایان این مقاله دید بازتری به این موضوع خواهید داشت و بهتر می‌توانید برای نصب این چمن در ویلای شخصی خود تصمیم بگیرید.

 

چمن مصنوعی پاییزه و بهاره بهترین انتخاب برای چمن مصنوعی ویلا
افرادی که به ویلای خود می‌روند معمولا به دنبال آرامش و یا تفریح هستند و می‌خواهند اوقات خوشی را با دوستان و یا خانواده خود سر کنند. به همین دلیل توجه به محیط اطراف، زیباسازی آن و نوع چمن مصنوعی که انتخاب می‌کنید، اهمیت بسیار زیادی دارد. معمولا برای چمن مصنوعی ویلا استفاده از چمن مصنوعی پاییزه و یا بهاره پیشنهاد می‌شوند. دلیل این امر ویژگی‌های منحصر به فرد این محصولات است. چمن مصنوعی پاییزه معمولا سه بافت و یا چهار بافت است. این امر بدین معناست که ترکیبی از الیاف زرد، سبز و نسکافه‌ای در ساختار آن به کار رفته‌اند تا حس پاییز را در بیننده به وجود بیاورند. در واقع این چمن بر اساس اصول چمن طبیعی طراحی شده است و با نگاه به این چمن می‌توانید شاهد چرخه عمر چمن طبیعی باشید.

چمن مصنوعی بهاره رنگ بسیار زیبا و بهاری دارد. گویی ابتدای فصل بهار است و این چمن به تازگی از زمین رشده کرده است. در واقع این چمن حس خوش بهار را در محیط تداعی می‌کند. این محصول تک بافت است. این امر بدین معناست که تنها از یک نخ تک رنگ در الیاف آن استفاده شده است. در انتخاب چمن مصنوعی ویلا اول از همه باید به احساس خود اعتماد داشته باشید. اگر می‌خواهید حس طبیعت بهاری را با نگاه به چمن در خود بیدار کنید، چمن مصنوعی بهاره بهترین انتخاب است. اما اگر می‌خواهید چمن حالتی بسیار طبیعی داشته است می‌توانید چمن مصنوعی پاییزه را انتخاب کنید.

 

ارتفاع الیاف چمن مصنوعی ویلا
مسئله دیگری که در خرید این چمن باید به آن توجه داشته باشید ارتفاع الیاف چمن مصنوعی است. کارشناسان چمن مصنوعی پیشنهاد می‌دهند که ارتفاع الیاف چمن مصنوعی که در ویلاها مورد استفاده قرار می‌گیرند، معمولا باید بین ۱۵ تا ۳۵ میلی‌متر باشد. ارتفاع الیاف نیز همانند مدل چمن مصنوعی یک انتخاب شخصی است. الیاف ۱۵ میلی‌متر الیاف کوتاهی هستند و وقتی بر روی این چمن راه می‌روید الیاف روی پا را پوشش نمی‌دهند، اما الیاف ۳۵ میلی‌متر الیاف بلندی هستند که معمولا پا در بین الیاف قرار می‌گیرد. در اینجا برای انتخاب چمن مصنوعی باید به حس پاهای خود اعتماد داشته باشید تا بتوانید بهترین گزینه را برای ویلای خود انتخاب کنید.

 

چمن مصنوعی ویلا بر روی چه سطوحی قابل نصب است؟
از ویژگی‌های منحصر به فرد چمن مصنوعی ویلا این است که این چمن بر روی سطوح بتونی و خاکی قابل نصب است و هیچ مشکلی در نصب آن وجود نخواهد داشت. برای نصب چمن مصنوعی در سطوح بتونی تنها موردی که باید به آن دقت کنید شیب زمین است. شیب این زمین باید مناسب باشد تا آب باران بر روی آن جمع نشود و این چمن در روزهای بارانی نیز قابل استفاده باشد. اگر سیستم زهکشی چمن مصنوعی به خوبی نصب گردد در روزهای بارانی نیز می‌توانید در زیر سایه‌بان چتری خود بنشینید و از فضای دل‌نشینی که به وجود آمده است لذت ببرید.

برای نصب چمن مصنوعی بر روی خاک، باید این خاک به خوبی کوبیده شود زیرسازی شنی صورت بگیرد. به طور کلی این زیرسازی با محیط زیست بسیار سازگار است و هرگز آسیبی به گیاهان و موجوداتی که در خاک زندگی می‌کنند، نمی‌رساد. برای نصب چمن مصنوعی ویلا، پس از انجام زیرسازی مناسب بر روی خاک یا بتون، باید لایه‌های چمن مصنوعی به خوبی برش داده شوند و با نوار سمینگ تیپ به یکدیگر متصل شوند.

 

چگونه چمن مصنوعی ویلا را تمیز کنیم؟
این سوالی است که بسیاری از افراد در هنگام نصب چمن مصنوعی می‌پرسند. باید به شما بگوییم که تمیز کردن چمن مصنوعی کار بسیار ساده‌ای است و نیاز به تمهیدات خاصی  ندارد. دستگاه واترجت یکی از وسایلی است که برای تمیز کردن چمن مصنوعی بدان نیاز دارید. این دستگا آب را با فشار زیاد بر روی سطح چمن مصنوعی می‌ریزد و گرد و غبار و برگ‌های خشک شده‌ای را که بر روی سطح چمن مصنوعی وجود دارند، از بین می‌برد. فشار آب هرگز به الیاف چمن مصنوعی آسیب وارد نمی‌کند زیرا این الیاف به خوبی به لایه زیرین چمن متصل شده‌اند و به راحتی از آن جدا نمی‌شوند.

دستگاه دمنده باد نیز یکی دیگر از وسایلی است که می‌توانید به جای دستگاه واترجت برای تمیز کردن چمن مصنوعی از آن استفاده کنید. در این دستگاه باد با فشار زیاد گرد و غبار و برگهای خشک شده را از روی چمن پاک می‌کند. پس از تمیز کردن چمن با این دستگاه بهتر است با استفاده از دستگاه فرچه‌زنی الیاف چمن را فرچه بزنید. اینکار به مقاومت الیاف چمن کمک می‌کند و طول عمر آن را افزایش می‌دهد.

 

معرفی چند مدل چمن مصنوعی ویلا
اگر می‌خواهید برای ویلای خود چمن مصنوعی بخرید، شرکت چمنزار چمن‌های زیر را به شما پشنهاد می‌دهد:

چمن مصنوعی رویال بلژیکی ۲۰ و ۲۵ میل
چمن مصنوعی ماهونیا ۲۵ و ۳۵ میل
چمن مصنوعی رویال بلژیکی
این چمن، چمنی دو منظوره است و می‌توان از آن در باغ ویلا استفاده کرد. الیاف این چمن تراکم بالایی دارند و در برابر کوبش، لگدمال شدن و تردد بسیار مقاوم هستند. وقتی به ظاهر این چمن نگاه می‌کنید، بسیار پرتوده به نظر می‌رسد. این چمن در برابر تغییر رنگ و پوسیدگی بسیار مقاوم است و گرما را به خود جذب نمی‌کند. به همین دلیل این چمن در تابستان در مقایسه با انواع دیگر چمن مصنوعی سطح خنک‌تری دارد. بکینگ (لایه زیرین) این چمن از جنس لاتکس است و همین امر مقاومت آن را در برابر کوبش، کشش، سرما و رطوبت بالا می‎‌برد. همچنین این چمن گزینه‌ مناسبی برای استفاده در فضای بین سنگ است.

چمن مصنوعی ماهونیا
این چمن رنگ سبز پرانرژی دارد و رنگ منحصر به فرد آن حس طبیعت را در محیط تداعی می‌کند. این چمن معمولا به افرادی پیشنهاد می‌شود که به رنگ‌های سبز و پرانرژی علاقه زیادی دارند. از ویژگی‌های منحصر به فرد این محصول طول عمر نسبتا بالای آن است. این محصول معمولا ۵ تا ۶ سال طول عمر دارد.این چمن به سادگی قابل نظافت است، زیرا کم‌توده است و جایی برای گیر افتادن گرد و خاک و خورده زباله در روی سطح آن وجود ندارد.

مقالات مرتبط:

چمن مصنوعی

چمن مصنوعی تزئینی

چمن مصنوعی حیاط

چمن مصنوعی باغچه

چمن مصنوعی ویلا

چمن مصنوعی باغ